Головне в настільних іграх - компанія!

Головне в настільних іграх - компанія!

Сучасні батьки прагнуть якомога раніше розвинути у улюбленого чада самостійність. Навички самообслуговування, роздільний сон, навчання читанню та письму - період їх старту б'є всі можливі рекорди. Однак існує сфера, нехтувати якою не можна, і саме її варто розвивати першочергово. Саме емоції, почуття і психологічні прихильності визначають не тільки подальший когнітивний розвиток, але і служать фундаментом для формування картини світу маленького чоловічка. А яка діяльність є в дитячому віці визначальною? Правильно - гра! І завдання батьків - навчити грати правильно і навчити грати разом. Що це дасть на виході? Давайте розбиратися.Імпрінтінг

Чарівне слово, яке у більшості мам асоціюється з першими годинами життя малюка. По суті - це відкладення в свідомості дитини яскравих образів, які в подальшому потрібні для формування емоційних зв'язків і копіювання поведінки. Однак вченими доведено, що у людських дітей (тваринам імпринтинг теж відом) даний ефект триває набагато довше - активно до 3-х років, і менш виражено - в дошкільному віці. Граючи з малюком, ви залишаєте в його пам'яті яскравий слід, цілу палітру емоцій і реакцій, потрібних для повноцінного життя. І саме в ході гри найменші не тільки спілкуються, а й знання набувають.


Запропонуйте дитині навчальні набори з серії «Маленька академія». Вивчайте разом протилежності, фігури, цифри, щиро радійте і хваліть малюка. Результат себе чекати не змусить! Під час таких занять формуються стійкі емоційні зв'язки, почуття базової довіри і безпеки. Саме з них зароджується гармонійна особистість.Розширення обріїв

Сам по собі процес складання розрізнених пазл-фрагментів в цілісну картинку - це інтелектуальна робота. Тут потрібно підключати мислення, обробляти візуальну інформацію, задіяти логіку і пам'ять. Однак батькам під силу оживити цей процес, доповнивши гру цікавими фактами, новими відомостями або просто захоплюючим діалогом. Такий прийом діє з малюками будь-якого віку. Чим старша дитина і чим складніше ви запропонуєте завдання, тим більше тем для розмови виникне.


Наприклад, складаючи разом пазл-гігант "Океан", розкажіть про підводних мешканців, а з пазлом-гігантом "Комахи" малюк дізнається, як комахи приносять користь, хто носить будинок з собою і з ким відбуваються чудові метаморфози. З вашим невеликим доповненням будь-яка настільна гра приведе дитинку в захват!Командні навички і емпатія

Вплив спільного дозвілля на успішність соціалізації давно доведена. Граючи разом, карапузи вчаться бути частиною колективу, звикають до власної соціальної ролі і необхідності виконання правил, загальних для всіх. Для таких тренувань кращим чином підходить лото і доміно. В якості ігрового дебюту підійдуть CzuCzu лото "Тварини", доміно-пазли CzuCzu і доміно "Сафарі". Гральні картки і фішки виготовлені з ламінованого картону, їх запасу міцності вистачить на десятки або навіть сотні веселих змагань. А яскраві кольори і симпатична графіка зроблять ці набори улюбленим дозвіллям дитини на довгий час. Однак в подібних іграх почуття колективізму - не єдиний бонус. У процесі загального розваги малюк вчиться емпатії - прийняття почуттів іншої людини, співпереживання і терпінню.


Безумовно, в настільних іграх перемога важлива, але любов і підтримка близької набагато цінніше. Чим раніше малюк це усвідомлює, тим міцніше будуть ваші відносини.


Ми знаємо, що на дитину ви не економите і намагаєтеся дати все найкраще, але важливіше будь-яких покупок - повноцінне спілкування, живий інтерес і ваша щирість. Саме вони стануть найкращим подарунком і найціннішою інвестицією.