Як використовувати контрастні картки?

Як використовувати контрастні картки?

Ви знаєте, як бачить новонароджений?

Дитина бачить світ так, як якщо б перед нею було б запітніле скло, все в сірих тонах, єдиними розпізнаваними кольорами є білий і чорний.

Кордони поля зору новонародженого значно вузькіші, ніж у дорослих. Малюк ніби дивиться крізь замкову щілину, ця особливість захищає очі від надмірного стимулювання; дитина переміщує погляд, поки не зустріне очима чіткий контраст.

Очні м'язи новонародженого дуже слабкі, тому об'єкти краще видно на відстані близько 20-25 см від перенісся (на такій же відстані знаходиться від малюка обличчя мами, яка тримає його на руках).Як використовувати контрастні картки?


Пересувайте картку перед очима дитини зверху вниз, справа наліво, наближайте і віддаляйте картку, рух має бути повільним і плавним. Таким чином ви розвиваєте здатність малюка стежити очима за об'єктом і, отже, тренуєте концентрацію, увагу і силу очних м'язів;

Показуйте дитині картки з близької відстані, переважно близько 25 см .;

Розмістіть картку в ліжечку, візку або на мобілі, бажано зліва чи справа, а не над головою лежачого немовляти;

Розкажіть дитині про те, що зображено на картці або придумайте коротку розповідь, ілюстровану картками. Спілкування з вашою дитиною будує зв'язок між вами;

Коли дитина починає тягнутися до об'єктів ручками, дайте їй картку пограти, а потім сховайте її перед нею і допоможіть знайти.


Варіантів гри багато, вони обмежені тільки уявою батьків і дитини.


Чому необхідно підтримувати розвиток мозку дитини?


Дитина з'являється на світ приблизно з 200 мільярдами нервових клітин, протягом життя кількість цих клітин зменшується вдвічі, але збільшується кількість зв'язків між ними; основні зв'язки в мозку людини формуються в ранньому віці, тому за допомогою відповідних дій ми можемо підтримувати розвиток нервової системи дитини вже незабаром після народження.

Процес формування зв'язків між клітинами можна активувати шляхом надання дитині відповідного сенсорного і візуального стимулювання, тому заняття з контрастними картками має благотворний вплив на мозок.


Контрастні карти призначені для батьків, які хочуть відповідально допомагати своїм малюкам у розвитку.